Welsch dovedl Nymburk k vydřené výhře nad Děčínem až v prodloužení

Jiří Welsch (vpravo) byl klíčovou postavou Nymburka v duelu s Děčínem. | foto: ČTK

12 2015
Basketbalisté Děčína v dohrávce 17. kola NBL řádně potrápili mistrovský Nymburk, nakonec mu ale podlehli 66:74 v prodloužení. Favorita spasil ostřílený matador Jiří Welsch, který nejprve minutu před koncem trojkou srovnal a v prodloužení byl klíčovou postavou.

Severočeši po prohře klesli na třetí místo v tabulce za Prostějov, který má při vyrovnané bilanci lepší vzájemné zápasy.

Děčínu se sice momentálně nedaří, protože prohrál už čtvrtý z posledních šesti soutěžních utkání, ovšem proti Nymburku předváděl velmi dobrý výkon a ve druhé a třetí čtvrtině měl náskok až devět bodů.

Nymburk se při absenci opor Simmonse, Hrubana a Washingtona trápil v útoku. Vysvobodil ho až pivot Stutz. Přesto to byl Děčín tažený Vyoralem a Striou, kdo šel do koncovky s pětibodovým náskokem. Jenže v posledních dvou minutách už nepřidal ani bod a domácí Welsch 55 sekund před koncem trojkou srovnal a poslal zápas do prodloužení.

V něm Welsch znovu zářil, když hned získal míč, dal dva koše a přihrál na koš Stutzovi. Nymburk se pak uklidnil a dovedl zápas k výhře.

Nymburk - Děčín 74:66 po prodl (12:12, 23:27, 41:46, 62:62)

Nejvíce bodů: Stutz 21, Welsch 17, P. Houška 7 - Stria 20, Vyoral 17, J. Houška 9. Fauly: 19:23. Trestné hody: 25/21 - 15/9. Trojky: 3:1. Doskoky: 38:36.