Serena W. jde v Austrálii do sedmého finále. Letos ji vyzve Kerberová

Serena Williamsová v semifinále Australian Open | foto: AP

28 2016
Světová tenisová jednička Serena Williamsová znovu postoupila do finále Australian Open, už posedmé. Američanka v semifinále v Melbourne porazila Polku Agnieszku Radwaňskou 6:0 a 6:4. Poslední soupeřkou obhájkyně titulu bude v sobotním finále sedmá nasazená Angelique Kerberová z Německa, nečekanou semifinalistka Johannu Kontaovou z Velké Británie přehrála 7:5 a 6:2.

Čtyřiatřicetiletá Williamsová je posedmé ve finále Australian Open a předchozích šest účastí vždy proměnila v titul. Pokud uspěje i letos, získá již svůj dvaadvacátý grandslamový vavřín, čímž by vyrovnala rekord Němky Steffi Grafové.

První set utkání s Radwaňskou vyhrála Williamsová za dvacet minut. Ve druhém sice Polka bojovala, ale na razanci Američanky nestačila. „Jsem rozechvělá z postupu do dalšího finále a mám pocit, že lépe hrát nemůžu,“ řekla Williamsová.

Levou rukou hrající Kerberová odehrála proti Kontaové solidní zápas, zatímco Britka své první grandslamové semifinále v kariéře nezvládla. Nemohla se trefit do returnu a udělala 36 nevynucených chyb, třikrát více než její soupeřka.

Pavouk ženy

Pavouk muži

Kerberová se stala první německou finalistkou Australian Open po 20 letech, naposledy v duelu o titul prohrála Anke Huberová s Monikou Selešovou. „Tohle je skvělá zpráva pro německý tenis a lepší doufám ještě přijde,“ přála si Kerberová.

Ve finále čtyřhry je Radek Štěpánek. S Kanaďanem Danielem Nestorem porazili uruguaysko-španělskou dvojici Pablo Cuevas, Marcel Granollers 7:6 a 6:4. (Podrobnosti najdete zde.)

Australian Open - výsledky

Muži:
Dvouhra - semifinále:
Djokovič (1-Srb.) - Federer (3-Švýc.) 6:1, 6:2, 3:6, 6:3

Čtyřhra - semifinále:
Štěpánek, Nestor (ČR/Kan.) - Cuevas, M. Granollers (16-Urug.//Šp.) 7:6 (13:11), 6:4
J. Murray, Soares (7-Brit./Braz.) - Mannarino, Pouille (Fr.) 6:3, 6:1