Reportáž skončila 21. 1. 2016 10:54

Australian Open: Štěpánek vs. Wawrinka

Utkání druhého kola úvodnho grandslamu komentuje Tomáš Pavlíček

Štěpánek - Wawrinka 2:6, 3:6, 4:6
Zápas skončil. Wawrinka se ve třetím kole může utkat s Lukášem Rosolem, který v souběžně hraném duelu vede už 2:0 na sety.
Štěpánek se zvedl ve třetím setu po několika krásných volejích a chytrých zkrácených úderech. Rozburácel publikum a znervóznil Wawrinku, který ztratil svou jistotu na servisu. I třetí set však nakonec těsně ztratil.
Wawrinka, velký favorit zápasu, měl však s 37letým veteránem ve třetím setu obrovské problémy. Jednou ztratil podání a v poslední hře odvracel hned tři brejkboly. V důležitých momentech však ukázal svou sílu.

Radek
Štěpánek

37letý veterán se na turnaj probojoval z kvalifikace.

Po loňském zranění spadl na žebříčku na 188. místo. Na okruhu ATP vyhrál v singlu pět turnajů.

Stan
Wawrinka

V prvním kole měl ulehčenou práci, neboť jeho soupeř Tursunov skrečoval.

Dvojnásobný grandslamový vítěz, nynější čtvrtý hráč světa.

4:6
Wawrinka
Wawrinka vítězí v zápase. Byl to boj, ale Wawrinka svůj první mečbol využil. Štěpánek první servis nevrátil do kurtu a musí se smířit s porážkou.
A-40
A přidává eso! Je tu první mečbol.
40-40
Wawrinka však odvrátil brejkbol kvalitním servisem.
40-A
Štěpánek má třetí brejkbol. Zvládl return a Wawrinka poslal míč mimo.
40-40
Parádní tenis! Výhoda se v dlouhé výměně přelévala ze strany na stranu. Štěpánek se vyhrabal z těžké pozice a útočil na bod, jenže pak forhend u sítě pokazil.
40-A
Wawrinka se trápí na servisu! Druhá dvojchyba Wawrinky a druhý brejkbol Radka Štěpánka.
40-40
Jenže Štěpánek druhý servis Wawrinky posílá jen do sítě. To je velká škoda!
30-40
A Wawrinka dává Štěpánkovi šanci! Udělal dvojchybu. Brejkbol českého tenisty.
30-30
Štěpánek pumpuje pěstí. Teď předvedl výborný forhend, pak přehrál Wawrinku na síti. Ve 37 letech se zdá nezlomitelný.
30-15
Wawrinka z druhého servisu získal bod. Štěpánek zahrál do autu.
15-15
Štěpánek však předvedl dobrý return a po náběhu na síť ukončil výměnu.
15-0
Wawrinka zahajuje esem. Už čtrnáctým. Štěpánek má čtyři.
4:5
Štěpánek
Štěpánek získává game. Štěpánek z voleje zakončil výměnu. Ještě má šanci, jak otočit set, jenže teď ho čeká složitý úkol: musí podruhé v zápase sebrat Wawrinkovi podání.
40-15
Oba hráči ukázali skvělé schopnosti na síti, ale Štěpánek tam je silnější. Wawrinka se mohl uběhat, ale výměnu prohrál.