Semifinále grandslamu komentuje Tomáš Hlavinka

Federer - Djokovič 1:6, 2:6, 6:3, 3:6
3:6
Djokovič
Čistá hra na konec. Novak Djokovič se raduje z postupu do finále, Rogera Federera zdolal po setech 6:1, 6:2, 3:6 a 6:3. První dvě sady ovládl zcela suverénně, proti jeho naprosto bezchybné hře neměl Švýcar šanci. Od třetího setu se hra vyrovnala, Srb však povolil soupeři pouze jednu sadu.
40-0
Tři mečboly pro světovou jedničku.
30-0
Laciná Federerova chyba, jeho forhend se nevešel do kurtu.

Novak
Djokovič

Světová jednička touží po šestém titulu z Melbourne.

Vítěz 10 grandslamových turnajů a 60 titulů ATP. Je turnajovou jedničkou.

Roger
Federer

Tenisová legenda ani ve 34 letech neztrácí formu a drží se mezi elitou.

Vítěz 17 grandslamů, Davis Cupu, světová trojka.

15-0
Začíná přímým bodem z podání.
A Srb servíruje na postup do finále.
3:5
Djokovič
Špatný Federerův druhý servis. Švýcar přichází v nejhorší možnou chvíli o své podání.
30-40
Djokovičovi výrazně pomohla páska a má brejkbol.
30-30
Neuvěřitelná výměna! Parádní obrana z obou stran, z hluboké defenzívy nakonec boduje Federer.
15-30
Federer se trefuje do servisu.
0-30
Znovu skvělá Djokovičova obrana. Federer nakonec zkrátil hru, ale potom byl u sítě prohozen.
0-15
Skvělý Federerův úder do protipohybu by za normálních okolností byl vítězný. Djokovič však míček stihnul, a navíc ho poslal na druhou stranu kurtu mimo dosah Švýcara.
Na servis se chystá Federer.
3:4
Djokovič
A znovu dobrý servis. Djokovič si bez potíží drží podání, vede 4:3.
40-15
A přidává přímý bod z podání.
30-15
Připravený Srb na síti zahrál povedený volej.
15-15
Další z Djokovičových nevynucených chyb. Tohle by se mu v prvním či druhém setu nestalo.