Atleti Dukly jsou na Evropském poháru zatím druzí, atletky USK třetí

Denisa Rosolová zvítězila 16. června na mistrovství ČR v atletice v Táboře v běhu na 200 metrů. | foto: Veis DavidČTK

24 2014
Atleti pražské Dukly jsou po prvním dnu Evropského poháru mistrovských klubů na druhém místě, ženám USK patří průběžná třetí příčka. Dukla ztrácí 11 bodů na italský tým G.A. Fiamme Gialle. Před Pražankami je s náskokem 13 bodů první Valencie, druhý Sporting Lisabon má o osm bodů víc.

K bodovému zisku Dukly přispěli nejvíce běžec Jakub Holuša vítězstvím v závodu na 5 000 metrů (14:06,32) a oštěpař Jakub Vadlejch (76,41). Druhá místa přidali kladivář Lukáš Melich (72,46), Pavel Maslák v běhu na 100 metrů (10,68 v protivětru), výškař Jaroslav Bába (220) a štafeta na 4x100 m.

V dresu USK vyhrála Denisa Rosolová, která absolvovala první letošní start na trati 400 m překážek (56,52), na níž by měla v létě v Curychu obhajovat evropské stříbro. Přemožitelku nenašla ani tyčkařka Romana Maláčová (420). Všestranná Anežka Drahotová byla třetí v běhu na 3 000 m překážek (10:13,75).