Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Armstrong bude pod zvláštním dopingovým dozorem, uvedla ministryně

Lance Armstrong | foto: Reuters

3 2009
Americký cyklista Lance Armstrong bude jedním ze závodníků na slavné Tour de France, o které se budou dopingoví komisaři zajímat výrazně víc. Uvedla to Roselyne Bachelotová, francouzská ministryně sportu.

"Dopingové kontroly budou znásobeny. Vzkazuji Lanci Armstrongovi, že bude obzvlášť a mimořádně sledován," uvedla ministryně sportu Roselyne Bachelotová v rozhovoru pro francouzskou kabelovou televizi i-Tele, který citovala agentura AP.

Armstrong prostřednictvím internetu kontroval: "Žádný strach, takhle je to už deset let. Nemám co schovávat."

Stín užívání nepovolených látek jej provází, byť podvodné jednání mu nikdy nikdo neprokázal. Od doby svého návratu k cyklistice Armstrong absolvoval 34 dopingových kontrol. Stejně jako další jezdci na Tour musel její sedminásobný vítěz projít testováním těsně před startem.

Mezinárodní cyklistická unie UCI uvedla, že Armstrong bude kontrolován za stejných podmínek jako ostatní. Cyklisty na Tour však letos obecně čekají přísnější podmínky a na některé z nich se komisaři chystají opravdu zaměřit. (Více zde.)

"Je třeba, aby boj proti dopingu byl opravdu velmi, velmi aktivní. Organizátoři vědí, jak ničivé dopady může mít pozitivní test," dodala ministryně Bachelotová.

Autor:
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze