Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aerobik: čtyřikrát zlato a stříbro plus bronz

Sportovní aerobik: Jan Pochobradský | foto: Jaromír NovákiDNES.cz

14 2006
Rotterdam - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Češi byli opět nejúspěšnější výpravou na mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness družstvech. Stejně jako loni na světovém šampionátu v Gentu vybojovali devět medailí, ale jejich lesk vylepšili. Letos v Rotterdamu se mohou pochlubit čtyřmi zlatými, čtyřmi stříbrnými a jednou bronzovou medailí.

Zlatem se v sobotním finálovém večeru v rotterdamském Topsportcentru ověnčili postupně pár Tomášková Dušek, v kategorii aerobic fitness družstvo Dominator Fitness Center trenérky Hany Šulcové, v mužích Jan Pochobradský a v kategorii step fitness družstvo Aerobic Dancers Kladno.

Se stříbrem se budou domů vracet pár Procházková, Sirotek, aerobikové fitness družstvo Holiday Fitness Club z Českých Budějovic, za muže Petr Jánský a stepařské družstvo Fitness Studio trenérky Zdeny Vitákové z Jablonce.

Bronzové medaile si na krk pověsily děvčata s tříčlenného týmu sportovního aerobiku Hana Babková, Martina Volková a Miroslava Zimová.

Loni v Gentu získal český sportovní aerobik a fitness čtyři zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile.

Tentokrát medaile na české reprezentanty nezbyly pouze v soutěži hip hop, kde byla obě družstva vyřazena už v základní fázi šampionátu, bez stupňů vítězů se musely obejít také ženy. Tedy kategorie, v níž v devadesátých letech kralovala Olga Šípková. V Rotterdamu skončila Silvie Galíková pátá a Denisa Barešová šestá.

Finálové výsledky

Ženy: 1. Piiliová (Finsko), 2. Carmichaelová (Austrálie), 3. Niemiová (Finsko), 4. Scullyová (Austrálie), 5. Galíková, 6. Barešová (obě Česko).

Muži: 1. Pochobradský, 2. Jánský (oba Česko), 3. Viitanen, 4. Väisänen (oba Finsko), 5. Ešner (Česko), 6. Haapasalmi (Finsko).

Páry: 1. Tomášková, Dušek, 2. Procházková, Sirotek (oba Česko), 3. Jungová, Querubin (Německo).

Tříčlenné týmy: 1. Francie, 2. Austrálie, 3. Babková, Volková, Zimová, 4. Birnbaumová, Fricová, Fujdiarová (oba Česko), 5. Belgie, 6. Nový Zéland.

Fitness družstva - aerobic: 1. Dominator Fitness Center Hanky Šulcové, 2. Holiday Fitness Club České Budějovice, 3. Austrálie, 4. Rusko I, 5. Rusko II, 6. Francie.

Fitness družstva - step: 1. Aerobic Dancers Kladno, 2. Fitness Studio Zdeny Vitákové, 3. Rusko II, 4. Dánsko, 5. Rusko I, 6. Francie.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze